Videolar
     
 
 
 
30MM ROUND PİXEL 3X5050 RGB IIC - 30MM ROUND PİXEL 3X5050 RGB IIC

 

 
   

TEKNİK ÖZELLİKLER

Watt: 0.72W/FULL COLOUR
Volt: 12 V
Amper: 0.68 AMP/FULL COLOUR
Led Sayısı: 3 LED
Led Türü: 5050 3CHİP RGB
Led Chip Markası: EPİSTAR
Led Modül Markası: ZEROLİGHT
Led MCD: RED: 1000 MCD/LED, GREEN: 2000 MCD/LED, BLUE: 500 MCD/LED
Ambalaj Şekli: 20'lı zincir halinde
Montaj Şekli: Yanlardan vidalanabilir
Protocol: IIC WS 2801(256 BİT) CHİP
Çalışma Sıcaklığı: -45° -65° C
Işıma Açısı: 140°
PDF

 

Video
Teknik Döküman

ÖZELLİK ACIKLAMASI:
-İcinde kullanılan LED, LEDMAN marka olup, Çin'deki en iyi led markalarındandır.
-WS2801 chip kullanılarak DATA ve CLOCK icin ayrı 2 adet kablosu vardır bu sayede haberlesme daha stable calısmaktadır.
-WS2801 chipleri 256 bit Gray seviyesinde calısmaktadır, bu sayede bir kontrol cihazı ile maksimum 1024 adet pixel (piksel) modul kullanabilirsiniz.
-İstenildiginde bilgisayarınıza DVİI kablosu ile online olarak baglantı kurularak anlık bilgisayar destekli kontrol saglanabilir.
-Isık masası ya da MADRİX software gibi ısık programları ile ilişkilendirilip sonsuz goruntu efektler alınabilir.
-İnternet uzerinden sisteminizi online olarak kullanabilir, uzakdan mudahale yapabilirsiniz.
-Seffaf silikon kaplaması sayesinde dıs ortamda kullanılabilirler.

KULLANIM ALANLARI :
- Tabela zemininde, Kutu harf arkası endirek ve Önden fileli beyaz pleksi kutu harf icinde tabelanızın dikkat cekilirligini arttırmak icin ve ozel efektler saglamak icin uygulanabilir.
- Gece kluplerinde, bar, disko, eglence merkezi, lunapark, tv studyoları, yarısma programlarının studyolarında, sahne, cesitli organizasyon ve konser salonlarında dekoratif amaclı ve interraktif amaclı kullanılabilir.
- Enfermasyon, bilgi, ve haber vermek icin cok buyuk yuruyen yazıların yapımı icin kullanılabilir.
- Modern yapılarda, Sanatsal yontemler ile akıllı elektronik software ve pixel (piksel) modullerin uygulanması ile interraktif olarak, sese ve harekete duyarlı olarak kurulan bir sistemle hem aydınlatma hemde dekoratif animasyonlar elde edilebilir.

SD KARTLI KONTROL SİSTEMLERİNİN UYGULAMASI YAPILMADAN ONCE DİKKAT EDİLECEK KONULAR
:
1) Pixel (piksel) modullerin kullanılacagı proje ile ilgili detaylı cizim dosyası ( jpeg, bitmap olabilir ). Bu cizimde onemli olan unsur, pixel led modullerin tam sayısı ve yerlestirilecegi tabela üzerindeki konumu (topolojisi)
2) Grafikerimiz tarafından projeniz incelenir, pixel modullerin hangi sıra ile yerlestirilmesi gerektigi, detaylı cizimi yapılarak tarafınıza mail olarak gonderilir.
3) Animasyonun hazırlanması sırasında isterseniz grafik atolyemizde, grafikerimizle birlikde animasyonları secebilir, surelerini senaryolarını belirleyebilirsiniz.
4) Sehir dısında ya da ofisimize gelemediginiz durumda animasyonun tarafımızdan hazırlanıp SD kartın icine yukleme yapıldıkdan sonra pixel led moduller ile birlikde tarafınıza, anlasmalı oldugunuz kargo ile gonderimi yapılacatır.
5) Daha sonradan animasyon degisimi istediginiz durumlarda, grafik atolyemizden, istemis oldugunuz animasyon hazırlanıp tarafınıza mail yoluyla gonderilir ve dosyayı sd karttaki eski dosya ile degistirmeniz yeterli olacaktır.
5) Pixel modullerin montajı sırasında en onemli konu pixel ledlerin yönleri dogrultusunda yerlestirilmesi gerektigidir, tüm pixel modullerin giris ve cıkıs kabloları vardır.
6) Pixel modullerin trafodan aldıkları guc, belli bir mesafe sonrasında dusecektir, bu dusmelerin onune gecmek icin trafodan aldıgınız gucu belli aralklarla pixellere esit olarak dagıtmak icin extra kablo ile dagılımını yapmanız gerekmektedir.
7) Pixel modullerin sayısına gore birden fazla trafo kullanımı soz konusu olabilir, bu durumlarda trafoların cıkıslarındaki eksi (-) voltajların brbirlerine baglanarak, trafolar arası parazit engellenmis olur.
8) Sisteminizin tamamını toprak hattı olan elektrik altyapısına baglamanız tavsiyemizdir. Aksi takdirde altyapıya baglı olan bozuk cihazların yaymıs oldugu elektromanyetik frekanslar ve voltaj farklılıklarından direk olarak cihazlarınız etkilenmis olur.
 
 
 
Haberler
     
İletişim
İletişim Formu